Czy wiatraki szkodzą?

Jest bardzo wiele mitów na temat energii wiatrowej i jak to z mitami bywa nie są one w ogóle prawdziwe, ale ludzie niestety powielają te informacje i sieją zamęt komunikacyjny. Bowiem są różne plotki o tym, że największe pola wiatrowe są czymś, co sprawia, że zwierzęta chorują, ptaki giną, zaś hałas nie pozwala na niczym skupić się okolicznym mieszkańcom.

Jest to oczywiście nieprawda i wystarczy przyjrzeć się innym krajom europejskim, aby zobaczyć, że wszędzie stawiane są farmy wiatrowe i są one źródłem pozyskiwanej w naturalny sposób energii. Nie ma więc lepszego sposobu na absorbowanie energii z wiatru niż pola wiatrowe a na nich farmy wiatrowe. Tak się akurat składa, że nasze ziemie mają potencjał, aby stawiane tam były największe pola wiatrowe, bowiem mamy doskonałe położenie geograficzne.

Nie możemy więc być sceptycznie nastawieni do energii wiatrowe, zwłaszcza, że niedługo znaczna część energii będzie musiała pochodzić właśnie ze źródeł alternatywnych. Dlatego też lepiej od razu się do tego przyzwyczaić i zgłębić te tematykę, zamiast nastawiać się negatywnie, jak robią to przeciwnicy tego typu form pozyskiwania energii, których wcale nie ma tak mało.

Zostaw komentarz